To był wyjątkowy dzień….
        25 maja to data szczególna w historii Szkoły Podstawowej w Ołdrzychowicach Kłodzkich. Właśnie tego dnia obchodzimy rocznicę nadania naszej szkole imienia i sztandaru. W tym roku uroczystość z tej okazji miała wyjątkowy wymiar i rangę, a to z tego względu, że świętowaliśmy 25-lecie tak jakże ważnego wydarzenia.
Już 25 lat minęło, od kiedy możemy być dumni, że patronem naszej szkoły jest generał Władysław Sikorski. Uroczyste obchody rozpoczęliśmy od Mszy Św. w Kościele Parafialnym pw. św. Jana Chrzciciela. Bardzo było nam miło usłyszeć ponownie pełne serdeczności słowa dawnego proboszcza, księdza prałata Stanisława Franczaka, który specjalnie na tę okazję przybył do Ołdrzychowic.
Następnie uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście spotkali się w szkole, aby tutaj uczestniczyć w kolejnej części uroczystości. Apel został rozpoczęty wprowadzeniem sztandaru, po czym zaśpiewaliśmy hymn narodowy. Teraz głos zabrał Pan Krzysztof Pindral, który już 12 lat jest dyrektorem szkoły. Przywitał wszystkich obecnych, kierując szczególnie ciepłe słowa do zaproszonych gości, wśród których znaleźli się m.in. Pan Ryszard Gąsiorek – zastępca Wójta Gminy Kłodzko, Pan Wiesław Mrzygłód – Przewodniczący Rady Gminy Kłodzko, Pan Krzysztof Matysiak – Wiceprzewodniczący Rady Gminy Kłodzko, Dyrektorzy przedszkoli i gminnych szkół oraz dawni pracownicy szkoły i rodzice.
Potem nadszedł czas na cześć artystyczną czyli montaż słowno-muzyczny poświęcony pamięci patrona. Nie obyło się oczywiście bez złożenia wiązanki kwiatów przed obeliskiem gen. Wł. Sikorskiego oraz zaśpiewania hymnu szkolnego. Uroczystości swym występem uświetnił także miejscowy zespół ludowy „Jaskier”, w którego wykonaniu mogliśmy usłyszeć kilka pieśni patriotycznych.
A potem przyszedł czas na chwile refleksji i sięgnięcia pamięcią wstecz. Przygotowana na tę okazję prezentacja multimedialna przybliżyła najciekawsze i najbardziej istotne wydarzenia z historii szkoły. Spotkanie zaproszonych gości z pracownikami szkoły, które stanowiło zakończenie obchodów, było okazją do wielu wspomnień i wspólnych rozmów.